Drzewo kategorii
Licznik odwiedzin

Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży to Fundacja działająca w Toruniu przy Placu św. Katarzyny 9 już od 1993 roku. Będąc pozarządową organizacją pożytku publicznego wszystkie uzyskane środki kieruje na prowadzenie działalności statutowej, do której zalicza się współpraca międzynarodowa i rozwój przedsiębiorczości.

Jesteśmy organizacją działającą na rzecz młodzieży. Chcemy, by poprzez udział w realizowanych przez nas programach młodzi ludzie zdobywali wiedzę, umiejętności oraz mogli kształcić postawy, które pomogą im stać się aktywnymi i dojrzałymi osobami gotowymi stawić czoła wyzwaniom otaczającego nas i ciągle zmieniającego się świata.

Nasze inicjatywy promują współpracę międzynarodową oraz budowanie wzajemnego zrozumienia między ludźmi różnych ras, kultur i narodowości. Organizujemy przedsięwzięcia międzynarodowe umożliwiające wymianę edukacyjną oraz przenoszenie doświadczeń między różnymi grupami.

Pomagamy doskonalić umiejętności osób pracujących w organizacjach nie działających dla zysku, szerzymy wiedzę o dzisiejszym świecie. Wspieramy również szereg lokalnych inicjatyw skierowanych do młodzieży w Toruniu – społeczności, z której się wywodzimy.

Jesteśmy organizacją pozarządową nie działającą dla zysku. Nasza działalność finansowana jest ze środków pozyskiwanych od współpracujących z nami władz, fundacji, firm oraz darowizn od osób indywidualnych.

Do roku 2010 zrealizowaliśmy ponad 100 programów i projektów, udzielając pomocy ponad 50 tysiącom osób.

Hasło wymaga opracowania.

 

Adres siedziby:

ul. Plac Św. Katarzyny 9

87-100 Toruń

 

Kontakt:

tel. 056 65 222 40,

faks: 056 65 222 41;

e-mail: www.ecwm.org.pl

adres internetowy: ecwm@ecwm.org.pl