Drzewo kategorii
Licznik odwiedzin

Fundacja Muzyki Dawnej Canor

Muzyka dawna na wszystko miała swoje sposoby: na zamyślenie, na smutek, na radość, na miłość, na śmierć, na człowieka, na Boga… Kilkadziesiąt lat temu, pewna grupa zapaleńców postawiła sobie pytanie, które brzmiało: „czy i my, za pośrednictwem muzyki dawnej, zapomnianej i niedocenianej, też znajdziemy swój sposób na to wszystko?”.

Warunkiem było znalezienie naszego współczesnego, własnego, możliwie osobistego sposobu na muzykę dawną. I zaczęły się wielkie poszukiwania, i trwają już kilkadziesiąt lat. Wyłania się z nich muzyka dawna, a przecież w bardzo szczególny sposób dzisiejsza. Subtelna jak nostalgiczne wspomnienie, ale jednocześnie dynamiczna jak pulsująca życiem teraźniejszość. Chociaż nie jest już taką niespodzianką i nowością, jaką jeszcze zupełnie niedawno była, wciąż zyskuje sobie nowych sympatyków.

Dołączyliśmy do tej wielkiej ogólnoświatowej wyprawy w roku 1998 i mamy wrażenie, że czasu nie zmarnowaliśmy. Festiwal „Muzyka dawna persona grata” to nie tylko kilkaset koncertów, kilkudziesięciu znakomitych muzyków, których wcześniej znaliśmy w Polsce tylko z płyt albo wręcz nie znaliśmy wcale, ale to także setki godzin nagrań i transmisji radiowych, kilka odnoszących spore sukcesy płyt i może przede wszystkim satysfakcja, że przyczyniliśmy się istotnie do jeszcze większego zainteresowania muzyką dawną w naszym kraju, który powoli staje się jedną z aktywniejszych scen europejskich.

Hasło wymaga opracowania.

 

Adres siedziby:

ul. Konopnickiej 31 /6

87-100 Toruń

 

Kontakt:

tel. 61 876 58 42

strona internetowa: www.personagrata.pl

 


Idee
Na zamyślenie. Na smutek. Na radość. Na miłość. Na śmierć. Na człowieka. Na Boga. Na to wszystko muzyka dawna miała swoje sposoby.