Drzewo kategorii
Licznik odwiedzin

MODEL LOT

Modelarnia „Model Lot” , działała w Szkole Podstawowej nr 8 przy ul. Łyskowskiego. Zajęcia dla młodzieży szkolnej odbywały się w latach 1985-2011.

Założycielem „Model Lotu” był nauczyciel Andrzej Klimek, pasjonat lotnictwa. W 1985 roku ze względu na stan zdrowia utracił licencję pilota i wtedy powstała myśl, aby zająć się modelarstwem. Prowadził zajęcia społecznie. W udostępnionym pomieszczeniu piwnicy urządził pracownię. Tam grupa uczniów Szkoły sklejała modele pod okiem instruktora, które następnie były wystawiane na pokazach krajowych.

Modelarze wielokrotnie zdobywali tytuł mistrza Polski.. W 2001 roku modele Rafała Dormowicza zdobyły złoty medal na XVIII Mistrzostwach Redukcyjnych Modeli Plastikowych w Toruniu.

W 2006 roku uczniowie Modelarni brali udział w Mistrzostwach Polski Modeli Plastikowych, które odbyły się w Gdańsku. Nagrodzono wówczas medalami aż 19 modeli., w tym pięć złotych medali zdobyli: Artur Grześlak, Patryk Jaworski, Piotr Sadowy, Maciej Kurzawa i Aleksander Woźniak. Drużynowo modelarze zdobyli tytuł mistrza Polski.

W 2010 roku Model Lot został uznany za mistrza Polski w XII Ogólnopolskim Konkursie LOK Militarnych Modeli Kartonowych w Kruszwicy.

I miejsce zespołowo zdobył Model Lot w ostatnimi roku swej działalności (w 2011 roku) na XIII Ogólnopolskim Konkursie Modeli Kartonowych w Kruszwicy.

Bibliografia
1. „Nasze Rubinkowo” nr 1/ 2003
2. „Nasze Rubinkowo” nr 9/2006

Fotogaleria