Drzewo kategorii
Licznik odwiedzin

Polska Akcja Humanitarna Biuro Regionalne

Polska Akcja Humanitarna pomaga ludziom w sytuacjach kryzysowych w jak najszybszym uzyskaniu samodzielności i przyjęciu odpowiedzialności za własną przyszłość. Jednocześnie skupiamy się na polskim społeczeństwie, kształtując postawy humanitarne i budując nowoczesną kulturę niesienia pomocy.

Naczelną zasadą PAH jest efektywne działanie z poszanowaniem godności człowieka. Od samego początku funkcjonowania fundacji, udzielamy pomocy humanitarnej i rozwojowej, dobroczynnej i charytatywnej, społecznie użytecznej i oświatowej oraz przeciwdziałamy wykluczeniu społecznemu, bez względu na narodowość, rasę, religię czy stronę konfliktu.

Działamy od 12 grudnia 1992 roku, początkowo jako Fundacja EquiLibre, a od grudnia 1994 roku pod obecną nazwą.

W 1992 roku Janina Ochojska zaczęła organizować konwoje z darami dla mieszkańców Sarajewa. Była to pierwsza tego typu inicjatywa, która dawała społeczeństwu polskiemu możliwość udzielania wsparcia cierpiącym z powodu wojny toczącej się tak blisko.

PAH jest organizacją pozarządową. W marcu 2004 roku otrzymaliśmy status organizacji pożytku publicznego.

Po 15 latach działalności PAH zatrudnia ponad 60 pracowników biurowych i na misjach oraz współpracuje z ponad 200 stałymi wolontariuszami.

Centrala naszej organizacji mieści się w Warszawie skąd koordynowane są nasze programy pomocowe i edukacyjne. Biura regionalne w Toruniu i Krakowie realizują działania z zakresu ogólnopolskich programów, czyli związane z edukacją humanitarną i globalną, dożywianiem dzieci (Pajacyk), pomocą repatriantom oraz innymi kampaniami społecznymi.

Hasło wymaga opracowania.

 

Adres siedziby:

ul. Wita Stwosza 2

87-100 Toruń

 

Kontakt:

tel. (0 56) 65 21 368,

tel./faks: (0 56) 65 21 369;

e-mail: torun@pah.org.pl

strona internetowa: www.pah.org.pl